У овом раду приказани су основни концепти функционалног и реактивног програмирања. На крају рада је представљена апликација за студентску анкету која примењује концепте функционалног и реактивног програмирања. Апликација омогућава студентима да унесу оцене за предмете, професоре и студентску службу, студенти уносе оцену од 1 до 5 за свако питање, након што се оцене унесу ажурира се табела у реалном времену која показује колико је студената дало одређену оцену, колико има укупно оцена и која је просечна оцена за одговарајуће питање. Технологије које су коришћене за израду ове апликације су Node.јs и Еxress.јs на бацкенд-у, МySQL база и на фронтенд-у је коришћен Angular са RxЈS библиотеком.

Кључне речи: Функционално програмирање, реактивно програмирање, функционално реактивно програмирање
Објављен на сајту: 3.10.2022
Приложени фајл: Aleksandar_Stojmenovic.pdf